Materace dostępne w Gnieźnie ‒ jakie są najbardziej popularne?

Opublikował: agmi
Dodano: 16 kwietnia 2021

Brak komentarzy
Materace dostępne w Gnieźnie ‒ jakie są najbardziej popularne?

Tagi:

Wybór materacy w Gnieźnie jest ogromny! Możesz kupić nowe posłanie w sklepie stacjonarnym albo zdecydować się na zakupy online. Ważne, żebyś skorzystał z oferty uznanego producenta, bo takie materace świetnie służą przez długie lata. Jakie materace są najpopularniejsze?

Pojedyncze czy małżeńskie?

Wielkość materaca to jedna z najważniejszych kwestii, którą musisz wziąć pod uwagę, kiedy szukasz materaca do swojej sypialni. Najpopularniejsza długość materacy wynika z rozmiarów najchętniej wybieranych łóżek ‒ to 200 cm.

Meble do spania dla jednej osoby mają szerokość około 1 metra. W zależności od sylwetki, pozycji snu i innych preferencji, wygodnie śpi się samemu w łóżku o wymiarach 80 × 200 cm, 90 × 200 cm lub 100 × 200 cm. Wielkość łóżka 120 × 200 cm to wymiar dużego łóżka pojedynczego lub niewielkiego łóżka dla pary.

Tzw. łóżko małżeńskie powinno być większe, najlepiej o minimalnej szerokości 140 × 200 cm. Taki mebel, podobnie jak łóżko z materacem 160 × 200 cm, jest najchętniej wybierany do wspólnej sypialni. Wielu znanych producentów łóżek i materacy, np. szwedzki Hilding, oferuje również szersze posłania. Dla przykładu materac 180 × 200 cm gwarantuje wygodę, nawet mimo tendencji do niespokojnego snu czy ruchliwości partnera nocą.

Twardość materaca i rodzaj wkładu

Na czterostopniowej skali dwa stopnie twardości materacy są najpopularniejsze: materac średnio miękki H2 i materac średnio twardy H3. Na tym pierwszym najwygodniej jest osobom o wadze od 60 do 80 kg, a na tym drugim dobrze wyśpią się osoby nieco cięższe, czyli takie, których waga waha się w przedziale od 80 do 100 kg.

Dla komfortu snu niezwykle istotne są również przyzwyczajenia i potrzeby lokatorów sypialni. Możesz wybrać dwa rodzaju wkładu: piankowy albo sprężynowy. Najchętniej wybierane są materace z pianki termo- i wysokoelastycznej. Materace termoelastyczne zapamiętują kształt ciała, reagując na jego ciepło. Jeżeli szukasz materaca, który nie będzie wywierał nacisku na kręgosłup i mięśnie, ten jest odpowiedni. Z kolei materace wysokoelastyczne formuje się w strefy twardości, które zapewniają solidne podparcie wszystkim partiom ciała. Wyróżnia je także doskonała wentylacja. Osobom, które wiele czasu spędzają w pozycji siedzącej, np. miłośnikom gier, poleca się również materace sprężynowe. Drobne sprężynki, które pracują niezależnie od siebie, sprawiają, że najważniejsze cechy takiego materaca to wysoka elastyczność punktowa i podział na 7 stref twardości, z których każda odpowiada konkretnym częściom ciała.

Popularne modele materacy Hilding

Do najpopularniejszy materacy w Gnieźnie należą produkty marki Hilding. Kupisz te szwedzkie materace w sklepie internetowym Materacegniezno.pl. Możesz spojrzeć także na ofertę innych sklepów ‒ znajdziesz najlepsze materace w sklepie internetowym Materacestargard.pl.

Do najchętniej wyszukiwanych należą materac Flamenco Hilding i materac Hilding Salsa. Każdy wyróżniono certyfikatem Oeko-Tex®, który potwierdza, że materace wykonano z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Gwarancja Hilding na wkład materacy Salsa i Flamenco wynosi 15 lat.

Materac Hilding Salsa to wyrób medyczny, którego jakość potwierdza certyfikat przyznawany przez Szwajcarski Instytut AEH. Wyróżnienie podkreśla, że liczne testy wykazały jakość, ergonomię i higieniczność popularnego materaca Hilding. Model o stopniu twardości H3 zbudowano z profilowanej pianki Flexifoam i termoelastycznej Visco, co daje pewne podparcie kręgosłupa, brak punktów nacisku na ciało i komfort wypoczynku. Natomiast materac Flamenco Hilding to model sprężynowy o dwóch twardościach H2 i H3. Wysoka elastyczność punktowa, 7 stref twardości oraz wkład otoczony pianką lateksową i pianką wysokoelastyczną zapewniają wygodne posłanie.

Oba modele materacy polecane są m.in. osobom aktywnym i takim, które borykają się z bólami kręgosłupa. W obu przypadkach masz do wyboru wiele rozmiarów materacy dla jednej lub dwóch osób. Gamerzy mogą korzystać z nich profilaktycznie, pozwalając plecom na spokojny i zdrowy sen nocą.

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

    Brak komentarzy!
    Zostań pierwszą osobą, która doda komentarz.

Co myślisz o:

Materace dostępne w Gnieźnie ‒ jakie są najbardziej popularne?

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama
-->