Sony traci na produkcji PS 3

Opublikował: kareel
Dodano: 25 grudnia 2008

Komentarze: 1
Sony traci na produkcji PS 3

Tagi: nintendo wii xbox 360 microsoft sprzedaż statystyki ps3 3. sony

Sony ma coraz większe problemy ze sprzedażą swojej najnowszej konsoli. Nie dość, że cieszy się ona bardzo małym zainteresowaniem, to jeszcze koncern musi dopłacać do każdego egzemplarza Play Station 3.

Tak przynajmniej wynika z raportu firmy Macquarie Securities, która przeprowadziła niedawno dokładnie badania rynku konsolowego. Wynika z nich, iż na przykład Microsoft praktycznie nie zarabia na swoim Xboxie a Sony dopłaca do każdej sprzedanej konsoli aż 50 dolarów. Chyba jedyną firmą, która zarabia w tej branży jest Nintendo, które dla odmiany zyskuje na każdym pudełku z Wii około sześciu dolców.

Tak słabe wyniki Sony dziwią tym bardziej, że ciągle pamiętamy jak jeszcze niedawno ta firma chwaliła się że udało się jej zmniejszyć koszty produkcji swojej maszynki. Jak widać, niezbyt dużo to pomogło – faktyczny koszt wyprodukowania PS 3 jest oceniany na 448,73 $, podczas gdy sprzęt jest sprzedawany w USA po 399 $. Trzeba jednak przyznać, że w momencie premiery Sony dopłacało do interesu podobno aż 240 $!

 

Jako, że od nadmiaruinformacji biznesowych może się zakręcić w głowie – oto wiec coś przyjemniejszego. Bardzo "ciekawe" i sexowne porównaniu PS 3 z Wii. Enjoy!:-)

 

 

Skomentuj!

Komentarz został zapisany pomyślnie.

Komentarze

  • To niech zrobią tańszą tą konsole.
    TaZ1 stycznia 2009
    To niech zrobią tańszą tą konsole.
Co myślisz o:

Sony traci na produkcji PS 3

0.0
zagłosuj!
głos oddany!
Reklama